poniedziałek, 29 marca 2010
niedziela, 14 marca 2010
Mamy szanse i wybory...
Ech ta kumulacja pierwotnego kapitału... obudzić się trzeba
Sen Zu "Mamy dość"
Mamy kasę, komputery, mamy rządy, rewolwery, mamy wojne, mamy głód, mamy polityków cud, (...) mamy domy, mamy bryki, mamy pity, mamy zus, narkotyki i odwyki, mamy styl i mamy luz, mamy szanse i wybory, mamy flagi i kolory, promocje i reklamy, no i co my z tego mamy? mamy modę i mass media, placeba i remedia, mamy psychiatrów, psychologów, mamy bogów, mamy wrogóws, ądy i oceny, czyste rasy ,dobra, geny, mamy prawo mamy lewo, wolność słowa i co z tego? Mamy kasę, komputery, mamy rządy, rewolwery, mamy wojnę, mamy głód, mamy polityków cud, (...) mamy strefy i podziały, mamy ropę, mamy gaz, mamy kody i kanały, mamy zgiełk i hałas, mamy gwałty i więzienia, bóle nie do zniesienia, mamy testy, mamy stres, mamy co dla ludzi jest, mamy pałki policyjne, wyjście awaryjne, kary i nagrody, dowody i rozwody, teczki, kartoteki, fabryki, ścieki i przecieki, brudne rzeki, kwaśne deszcze, kiepskie drogi i co jeszcze. Mamy kasę, komputery, mamy rządy, rewolwery, mamy wojnę, mamy głód, mamy polityków cud, (...)
Mamy dość, mamy dość! Mamy tego już za wiele! Mamy dość, Mamy dość! Mamy w rękach kamienie! Mamy dość, mamy dość! Mamy tego już za wiele! Mamy dość, mamy dość! Mamy w sercach nadzieje!
Sen Zu "Mamy dość"
Mamy kasę, komputery, mamy rządy, rewolwery, mamy wojne, mamy głód, mamy polityków cud, (...) mamy domy, mamy bryki, mamy pity, mamy zus, narkotyki i odwyki, mamy styl i mamy luz, mamy szanse i wybory, mamy flagi i kolory, promocje i reklamy, no i co my z tego mamy? mamy modę i mass media, placeba i remedia, mamy psychiatrów, psychologów, mamy bogów, mamy wrogóws, ądy i oceny, czyste rasy ,dobra, geny, mamy prawo mamy lewo, wolność słowa i co z tego? Mamy kasę, komputery, mamy rządy, rewolwery, mamy wojnę, mamy głód, mamy polityków cud, (...) mamy strefy i podziały, mamy ropę, mamy gaz, mamy kody i kanały, mamy zgiełk i hałas, mamy gwałty i więzienia, bóle nie do zniesienia, mamy testy, mamy stres, mamy co dla ludzi jest, mamy pałki policyjne, wyjście awaryjne, kary i nagrody, dowody i rozwody, teczki, kartoteki, fabryki, ścieki i przecieki, brudne rzeki, kwaśne deszcze, kiepskie drogi i co jeszcze. Mamy kasę, komputery, mamy rządy, rewolwery, mamy wojnę, mamy głód, mamy polityków cud, (...)
Mamy dość, mamy dość! Mamy tego już za wiele! Mamy dość, Mamy dość! Mamy w rękach kamienie! Mamy dość, mamy dość! Mamy tego już za wiele! Mamy dość, mamy dość! Mamy w sercach nadzieje!
wtorek, 9 marca 2010
Dzień Kobiet
Uwielbiam takie święta... bo uwielbiam tulipanki... i nie zapomniano o tym;)



A prezent fantastyczny... wiele mówi... o czym marzy dziewczyna;))
A w związku z Dniem Kobiet ...
Przypomniała mi się piosenka, która usłyszałam wiele lat temu i bardzo mi się podobała. Ale to było bardzo dawno. Dużo w niej smutku i melancholii, obcej mi teraz. Pięknie napisany utwór.
Święto Kobiet
M.Maleńczuk
W tym dniu nieistniejącym święta kobiet
A jednak własnie ten dzień sie pamięta
Doprawdy składam tę wiązanke tobie
Z wyrzutów sumienia
Niech że na gorsze nic już nigdy się nie zmieni
I nikt nie każe ci być twardą i bez wad
Miej zawsze dużo dobrych rzeczy do jedzenia
Bezpieczny własny świat
Cóż jeszcze tylko bukiet szczerych chęci
Co nie jest wiecej wart niz ćwiartka w bramie
Niech nic juz nigdy złego sie nie święci
Święte niech - święci się
Nie telep się samotnie w czterech ścianach
W każdy odgłos się nie wsłuchuj jak ten pies
Niech tylko słońce w twoje okno skośnie wpada
Nie tylko ciągle deszcz
A życie twoje niechże będzie żywe
I pełne miłych żywych niespodzianek
I nie bierz dobrych monet za fałszywe
Mimo że mimo że
Ubieraj sie w kolory - nie na czarno
I niech telefon dzwoni bodaj cały dzień
I nie trać wiary - niech na twoja przyszłośc cała
Nie padnie nigdy cień
Biżu-zajawka!
piątek, 5 marca 2010
Zima i roztopy ... w oczekiwaniu na wiosnę
środa, 3 marca 2010
Ceramiczny Gęgoł ...
Byliśmy na zajęciach ceramicznych w Muzeum Etnograficznym. Oto dzieła nasze...
1) wypalone
2) szkliwienie (różowy po wypaleniu stawał się niebieski;)
Subskrybuj:
Posty (Atom)





















