wtorek, 13 kwietnia 2010

"On wróci" Franciszek Klimek

Zapłacz
kiedy odejdzie,
jeśli Cię serce zaboli,
że to o wiele za wcześnie
choć może i z Bożej woli.

Zapłacz
bo dla płaczących
Niebo bywa łaskawsze
lecz niech uwierzą wierzący,
że on nie odszedł na zawsze.

Zapłacz
kiedy odejdzie,
uroń łzę jedną i drugą,
i – przestańnim słońce wzejdzie,
bo on nie odszedł na długo.

Potem
rozglądnij się wkoło
ale nie w górę;
patrz niskoi – może wystarczy zawołać,
on może być już tu blisko...

A jeśli ktoś mi zarzuci,
że świat widzę w krzywym lusterku,
to ja powtórzę:
on w r ó c i... Choć może w innym futerku.

poniedziałek, 12 kwietnia 2010

wtorek, 6 kwietnia 2010

I po świętach...

O minionych świętach tak bardziej florystycznie...








poniedziałek, 29 marca 2010

niedziela, 14 marca 2010

Mamy szanse i wybory...

Ech ta kumulacja pierwotnego kapitału... obudzić się trzeba

Sen Zu "Mamy dość"

Mamy kasę, komputery, mamy rządy, rewolwery, mamy wojne, mamy głód, mamy polityków cud, (...) mamy domy, mamy bryki, mamy pity, mamy zus, narkotyki i odwyki, mamy styl i mamy luz, mamy szanse i wybory, mamy flagi i kolory, promocje i reklamy, no i co my z tego mamy? mamy modę i mass media, placeba i remedia, mamy psychiatrów, psychologów, mamy bogów, mamy wrogóws, ądy i oceny, czyste rasy ,dobra, geny, mamy prawo mamy lewo, wolność słowa i co z tego? Mamy kasę, komputery, mamy rządy, rewolwery, mamy wojnę, mamy głód, mamy polityków cud, (...) mamy strefy i podziały, mamy ropę, mamy gaz, mamy kody i kanały, mamy zgiełk i hałas, mamy gwałty i więzienia, bóle nie do zniesienia, mamy testy, mamy stres, mamy co dla ludzi jest, mamy pałki policyjne, wyjście awaryjne, kary i nagrody, dowody i rozwody, teczki, kartoteki, fabryki, ścieki i przecieki, brudne rzeki, kwaśne deszcze, kiepskie drogi i co jeszcze. Mamy kasę, komputery, mamy rządy, rewolwery, mamy wojnę, mamy głód, mamy polityków cud, (...)

Mamy dość, mamy dość! Mamy tego już za wiele! Mamy dość, Mamy dość! Mamy w rękach kamienie! Mamy dość, mamy dość! Mamy tego już za wiele! Mamy dość, mamy dość! Mamy w sercach nadzieje!

wtorek, 9 marca 2010

Dzień Kobiet

Uwielbiam takie święta... bo uwielbiam tulipanki... i nie zapomniano o tym;)



A prezent fantastyczny... wiele mówi... o czym marzy dziewczyna;))



A w związku z Dniem Kobiet ...

Przypomniała mi się piosenka, która usłyszałam wiele lat temu i bardzo mi się podobała. Ale to było bardzo dawno. Dużo w niej smutku i melancholii, obcej mi teraz. Pięknie napisany utwór.


Święto Kobiet
M.Maleńczuk

W tym dniu nieistniejącym święta kobiet
A jednak własnie ten dzień sie pamięta
Doprawdy składam tę wiązanke tobie
Z wyrzutów sumienia

Niech że na gorsze nic już nigdy się nie zmieni
I nikt nie każe ci być twardą i bez wad
Miej zawsze dużo dobrych rzeczy do jedzenia
Bezpieczny własny świat

Cóż jeszcze tylko bukiet szczerych chęci
Co nie jest wiecej wart niz ćwiartka w bramie
Niech nic juz nigdy złego sie nie święci
Święte niech - święci się
Nie telep się samotnie w czterech ścianach
W każdy odgłos się nie wsłuchuj jak ten pies
Niech tylko słońce w twoje okno skośnie wpada
Nie tylko ciągle deszcz

A życie twoje niechże będzie żywe
I pełne miłych żywych niespodzianek
I nie bierz dobrych monet za fałszywe
Mimo że mimo że

Ubieraj sie w kolory - nie na czarno
I niech telefon dzwoni bodaj cały dzień
I nie trać wiary - niech na twoja przyszłośc cała
Nie padnie nigdy cień

Biżu-zajawka!

Oto moja nowa zajawka. Opętała mnie potrzeba tworzenia kolczyków;)
I oto pierwsze, że się tak wyrażę "koty za płoty";))
90% naturalnych kamieni...